VPR10F50K
Wirewound Resistors - Chassis Mount RESISTIVE & OPTICAL
product image
VPR10F50K Picture
SeekIC No. : 001294616 Detail
VPR10F50K: Wirewound Resistors - Chassis Mount RESISTIVE & OPTICAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VPR10F50K
Mfg:
Honeywell
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 50 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 10 Watts Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : VPR Dimensions : 0.313 in Dia. x 1.75 in L
Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Description
Operating Temperature Range :
Packaging :
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Power Rating : 10 Watts
Resistance : 50 KOhms
Series : VPR
Dimensions : 0.313 in Dia. x 1.75 in L